Ana Sayfa 2015 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Bayram tebrik mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Milli Bayram tebrik mesajı

1452
0

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kosova Türkleri Milli Bayramı nedeniyle KTMB Tertipleme Kurulu Başkanı ve Kamu Yönetim Bakanı Mahir Yağcılar’a bir kutlama mesajı gönderdi. Kutlama mesajını olduğu gibi sizlere aktarıyoruz.

Sayın Bakan, Değerli Kardeşim Mahir Yağcılar, Kosova Türkleri Milli Bayramı etkinlikleri münasebetiyle gönderdiğiniz nazik davet mektubu için teşekkür ediyorum.

2009 yılından bu yana düzenli olarak kutladığınız Kosova Türkleri Milli Bayramı, soydaş toplumumuzun, Kosova’nın çok-etnili ve çok-kültürlü yapısına, bu yapının barış ve huzur içinde idame ettirilmesine önemli katkılar sağlıyor. Bu güzel Bayram, aynı zamanda, Kosovalı Türkler’in Kosova’ya aidiyetlerinin, muhabbetlerinin ve anavatanları Türkiye ile kadim gönül bağlarının da pekişmesine vesile oluyor.

Bu Bayram vesilesiyle, sizler hem dost ve kardeş Kosova’nın huzuruna, hem de Türkiye ile Kosova arasındaki dostluk köprüsünün tahkimine katkıda bulunuyorsunuz.
Bu düşüncelerle, Kosova Türkleri Milli Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Sizi ve çalışma arkadaşlarınızı selamlıyor, şahsınızda Kosova Türk toplumuna ve tüm Kosovalı kardeşlerime sevgi, saygı ve hürmetlerimi sunuyorum.

Saygılarımla,

Recep Tayyip Erdoğan
Türkiye Cumhurbaşkanı