Ana Sayfa 2016 Türk Dünyası Sanatçılarından Muhteşem Konser

Türk Dünyası Sanatçılarından Muhteşem Konser

871
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde Priştine ‘de TÜRKSOY’un katkılarıyla düzenlenen ”Altaylardan Balkanlara Türk Yıldızları Konseri”, müzik severlerin yoğun ilgisi ile karşılandı.

Tertipleme Kurulu Başkanı Mahir Yağcılar yaptığı açılış konuşmasında sanatın ve sanatçının önemine değindi.Toplumumuzun birlik ve beraberlik içerisinde daha nice kutlama etkinliklerinde biraraya geleceklerini sözlerine ekleyen Başkan, geceyi eşsiz türküleriyle renklendirecek olan Türk Yıldızları sanatçılarına katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti.

TÜRKSOY Genel Sekreter Yardımcısı Fuat Purtaş Kosova Türk toplumunun milli bayramını kutladı
Geceye Türkiye Cumhuriyeti Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç,Meclis Başkan Yardımcısı Fikrim Damka,Milletvekili Müfera Şinik,Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosu Selen Evcit, Sağlık Bakan Yardımcısı Kadir Hüseyin ve çok sayıda belediye temsilcileri katılmışlardır.

Türk Yıldızları sanatçıları, Kazakistan, Özbekistan, Azerbaycan, Gagavuz Yeri ve daha birçok bölgelerde Türk coğrafyasına ait esintileri notalara döken özel ve güzide eserlerini, dinleyicilerle buluşturarak müzikseverlere keyifli anlar yaşattılar.

 

Türk Dünyası Sanatçılarından Muhteşem Konser