Ana Sayfa 2016 Cumhurbaşkanı Thaçi, Türk Toplumu Heyetini Kabul Etti

Cumhurbaşkanı Thaçi, Türk Toplumu Heyetini Kabul Etti

968
0

Milli Bayram kutlamaları etkinlikleri çerçevesinde Başkan Mahir Yağcılar başkanlığında tertipleme kurulu üyeleri bugün Kosova Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi’ye bir ziyaret gerçekleşmiştir.

Milli Bayram hakkında Cumhurbaşkanına bilgi veren Başkan Yağcılar, bu yıl eğitim, kültür, siyasi temsilliyet ve göç konularına odaklanıldığına vurgu yaparken, kutlamaları Türklerin yoğun olarak yaşadıkları bölgelere yayma özverisinde bulunulduğu dile getirmiştir. Başkan Yağcılar, bugüne kadar bulunduğu görevlerde Kosova Türk Toplumuna desteklerini esirgemeyen Cumhurbaşkanı Thaçi’ye teşekkür ederken, günün anlamıyla ilgili bir hediye takdim etmiştir.

Cumhurbaşkanı Hashim Thaçi, Kosova Türk Toplumunun Kosova’nın temel taşlarından biri olduğuna vurgu yaparken, bugüne kadar Türk Toplumu, Kosova’nın bağımsızlığı başta olmak üzere kalkınması, tanıma süreci, temsiliyeti noktasında ciddi bir partner olduğunu ifade etti. Cumhurbaşkanı, 23 Nisanın Türk Toplumun ve Türkiye’nin ortak bayram tarihi olmasının da bugüne daha büyük anlam kattığını ifade ederken, bütün Türk Toplumunun Milli Bayramını kutladı.
Cumhurbaşkanı ile yapılan görüşmede Tertipleme Kurulu üyeleri yer almıştır.

 

Cumhurbaşkanı Thaçi, Türk Toplumu Heyetini Kabul Etti