Ana Sayfa 2016 “Kosova Siyaseti ve Kosova Türk topluluğu örneği ” Paneli Düzenlendi

“Kosova Siyaseti ve Kosova Türk topluluğu örneği ” Paneli Düzenlendi

876
0

Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde Başbakanlık Topluluklar Ofisi tarafından tertiplenen ve Başbakan İsa Mustafa, Başbakan Yardımcısı Kujtim Shala, Bakanlar Mahir Yağcılar, Rasim Demiri, Bakan Yardımcısı Kadir Hüseyin ve Hüsmen Balcı, belediye temsilcileri, sivil toplum temsilcileri, aydın ve yazarların yanı sıra ülkelerin diplomatik temsilcilerinin katıldığı “Kosova Türkleri Paneli” hükümet binasında yapıldı.

Başbakan İsa Mustafa yaptığı konuşmasında Kosova’da Türk Toplumunun çalışmalarından duyduğu memnuniyeti dile getirirken, 23 Nisanın sadece Kosova Türklerinin Bayramı olmadığını bütün Kosova’nın bayramı olduğunu dile getirdi. Çok uluslu Kosova’yı zenginleştiren Kosova Türk Toplumunun Milli Bayramını kutlarken, Kosova Hükümeti olarak bu tür etkinlikleri desteklemekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Kamu Yönetim Bakanı ve Tertipleme Kurulu Başkanı Mahir Yağcılar, milli bayram kutlamaları çerçevesinde yapılan etkinlikler hakkında katılımcıları bilgilendirirken, desteklerinden dolayı Başbakan İsa Mustafa’ya teşekkür etti. Konuşmasında Türk toplumunun var olan sorunlarına vurgu yapan Başkan Yağcılar, bu konularda hem merkezi hem de yerel yönetimlerin daha özverili çalışmalarda bulunması temennisinde bulundu.

 

“Kosova Siyaseti ve Kosova Türk topluluğu örneği ” Paneli Düzenlendi