Ana Sayfa 2016 “Rumeli’den Esintiler” Albüm Tanıtımı Yapıldı

“Rumeli’den Esintiler” Albüm Tanıtımı Yapıldı

943
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamalarına “Doğru Yol Derneği tarafından hazırlanan “Rumeli’den Esintiler” albüm tanıtımıyla devam edildi. Tertipleme Kurulu üyesi ve Doğru Yol Derneği Başkanı Bülent Emruş, Türk Toplumunun en eski örgütlenme çatısı olan Doğru Yol Derneği’nin bu gece tarih kokan albümünün tanıtımını yapmaktan duyduğu gururu ifade ederken, bu çalışmanın hayata geçirilmesinde katkı sunan başka Tertipleme Kurulu Başkanı olmak üzere bütün 23 Nisan Tertipleme kurulu üyelerine teşekkürlerini dile getirdi.

Tertipleme Kurulu Başkanı Mahir Yağcılar, bugüne kadar yazılı ve görsel anlamda çok sayıda eserin gün yüzüne çıkarılması konusunda öncü olmanın gururunu yaşadığımızı ifade ederek sözlerine başladı. İçinde Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği, Prizren Türküleri ve Ay Yıldız Grubunun şarkılarını barındıran Rumeli’den Esintiler dört cd’li nostalji albümünü “Doğru Yol” Derneğinin 65. Kuruluş yılına adamış olduğuna vurgu yapan Başkan Yağcılar, bu çalışmayı bir kayıttan çok gelecek nesillere bırakacağımız önemli bir miras olarak değerlendi.

Doğru Yol Derneği’nin sanatçıları tarafından seslendirilen Halk, Sanat, Hafif ve Prizren Türküleri salonda bulunanlar tarafından ayakta alkışlandı.

 

“Rumeli’den Esintiler” Albüm Tanıtımı Yapıldı