Ana Sayfa 2015 Kortej Yürüyüşü ve Çocuk Konserine Büyük İlgi

Kortej Yürüyüşü ve Çocuk Konserine Büyük İlgi

811
0

Prizren, Priştine ve İstanbul’dan yüzlerce öğrenci, öğretmen ve veli, Kosova Demokratik Türk Partisi-KDTP binası önünde toplanarak KDTP yetkilileriyle birlikte kortej yürüyüşüyle 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutladılar.

Kortej başını çeken çocuk mehteranlar, Şadırvan Meydanı’ndan geçerek Kültür Evi’ne giderken vatandaşların da ilgi odağı oldu. Prizren’in “Mustafa Baki” İlköğretim okulu ile kardeş okul projesi çerçevesinde Kosova’da bulunan “Cahit Zarifoğlu” İlköğretim Okulu öğrencileri 23 Nisan’ı evlerinden uzak Kosovalı kardeşleri yanında kutladı.

Kortej yürüyüşüne Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Ömer Faruk Demircioğlu ve Türk subayları da katıldı.

Prizren Kültür Evi salonu kortej yürüyüşüne katılanlara dar geldi. Birçok davetli Prizren ve Priştineli öğrencilerin hazırladıkları kültür-sanat programını yer darlığı nedeniyle izleyemedi.

Katılımcıları selamlayan kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, “Atalarımızdan aldığımız emaneti: Türkçemizi, gelenek ve göreneklerimizi, eğitimizi geleceğe taşımak gayesiyle bu etkinlikleri düzenlemekteyiz” derken 23 Nisan Bayramı kutlarken sağlık ve başarılı çalışmaların devamını diledi.

Selamlama konuşmasından sonra çocukların yaklaşık 1.5 saat süren konseri beğeniyle izlendi. /kosovahaber.net