Ana Sayfa 2015 Prizren’de Yerli Üreticiler Fuarı Açıldı

Prizren’de Yerli Üreticiler Fuarı Açıldı

849
0

“Esnaf” İşadamları ve Esnaflar Derneği’nin “Shoping Fest Prizren” ve “Yerli Üreticiler Fuarı” dün (24.04.2015) yapılan bir törenle açıldı. Etkinlik 26 Nisan tarihine kadar sürecek.

Kalabalık bir katılımla dün Prizren’in merkezinde Esnaf Derneği’nin artık geleneksel hal alan “Yerli Üreticiler Fuarı” ve “Shoping Fest Prizren”

Açılış konuşmasında Esnaf Derneği Başkanı Şarık Cibo, iki bayramın Kosova Türkleri Milli Bayramı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlandığı bu günlerde 4. kez “Yerli Üreticiler Fuarı”-nın açılması mutluluğunu ifade etti. 3 gün açık kalacak etkinlikle bir nebze de olsa Prizren ve Kosova ekonomisine katkıda bulunmak gayreti içinde olduklarını belirten Cibo, bu etkinliğin gerçekleşmesinde katkısı geçenlere teşekkür etti.

Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, Esnaf Derneği’nin kuruluşunun 21. Yıldönümünü kutlarken etkinliklerin 23 Nisan çerçevesinde yapılması nedeniyle memnuniyetini ifade etti. Yerli üretimin üretimi ve tüketiminin yeni iş yerlerin açılmasına neden olacağını belirten Mahir Yağcılar, Kosova Hükümeti’nin bu tür etkinlikleri desteklemeye hazırlığını ifade etti.

Turizm ve Ekonomik Kalkınma Müdürü Mensur Bytyqi, bu tür etkinliklerin işsizliği hafiflettiğini belirtti. Esnaf Derneği’nin bu yönde her zaman etkin bir şekilde katkısını sunduğuna işaret eden Bytyqi, Prizren Belediyesi’nin bundan böyle de bu tür etkinliklere destek olacağını bildirdi.

Konuşmalardan sonra “Agimi” Kültür Sanat Derneği çocuk grubu halk dansları programını sundu.

Resmi açılış gerçekleştikten sonra hazır bulunanlar fuarda ürünlerini sergileyen şirketlerin stantlarını gezdiler ve onların çalışmalarıyla ilgili yakından bilgi edindiler.

Dün açılan fuar, 26 Nisan tarihine kadar açık kalacak. /kosovahaber.net