Ana Sayfa 2015 Mamuşa’da 23 Nisan Coşkusu

Mamuşa’da 23 Nisan Coşkusu

1222
0

3 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı-KTMB kutlama etkinlikleri dün (21.04.2015) Mamuşa’da, “Filizler” Derneği ve Türk Dernekler Evi Korosunun konseriyle devam etti.

Konserde selamlama konuşması yapan KTMB Tertipleme Kurulu Başkanı Mahir Yağcılar, 23 Nisanın Kosova Türkleri için taşıdığı önemine vurgu yaptı:

“23 Nisan bura Türkleri için bir milli bayramdan öte bura Türklerinin varlığının açık bir kanıtıdır. Bu yüzden de bayramımıza sahip çıkarak, gelecek nesillere taşımamız boynumuzun borcudur. Her yıl geniş bir faaliyet programıyla kutladığımız milli bayramımızı bu yıl da var olduğumuz bütün şehirlerde kutlamanın gururunu yaşıyoruz. Kutlamalarımız çerçevesinde kültür, sanat, edebiyat, spor gibi toplumumuzu ilgilendiren konuları ele alarak, hem geçmişimizi yad ediyoruz hem de gelecek nesillere eserler armağan etmeye özen gösteriyoruz. Bugün de siz değerli Mamuşalı kardeşlerimizle bir araya gelmenin ve aynı ortamı paylaşmanın mutluluğunu yaşadığımızı ifade etmek istiyorum. Bayramlar, birlik ve beraberliğin simgesidir. Biz de toplum olarak birlik ve beraberliğimizi koruyarak, toplumumuzu ilgilendiren konularda birlik ve beraberlik içinde mücadelemizi sürdürmemiz gerekmektedir. Birlikten kuvvet doğar ilkesini benimseyerek, bu doğrultuda hareket ederek, toplumumuzu hak ettiği noktaya ulaştırmamız gerekmektedir. Bu vesileyle gençlerimize miras olarak bırakacağımız 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramınızı kutlar, birliğimizin daim olmasını yüce mevladan niyaz ederim”

Kosova Demokratik Türk Partisi Mamuşa şube Başkanı Rifat Krasniç yaptığı konuşmada günün anlam ve öneminden bahsederken, birlik içinde nice 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamalarının geçmesi temennisinde bulundu.

Dernekler Evi korosunun şarkılarıyla ve Filizler Atatürkçü Kültür Sanat Derneği’nin halk danslarıyla davetliler eğlenceli dakikalar yaşadılar.