Ana Sayfa 2022 Priştine Kutlama Konseri

Priştine Kutlama Konseri

551
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları kapsamında bu akşam, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka, T. C. Priştine Büyükelçisi Çağrı Sakar, Türk Temsil Heyet Başkanı, milletvekillerimiz ile partimizin üst düzey yetkilileri ve temsilcileri, “Gerçek” Derneği, Partimizin Priştine Şubesinin ve, “Kosova’nın Sesi Türk Müziği Kadın Korosu Sesi” tarafından organize edilen kutlama konserine katılım sağlamışlardır.

Priştine Türklerinin varoluş mücadelesinin hikayesinin anlatıldığı “Priştine Türk Halkı: Bir Varoluş Hikayesi” sinevizyonu Elena Gjika İlköğretim Okulu öğrencilerinin resim sergisi ve Gostivar’dan konuk sanatçı “Ebrar Mazhar” ile gençlerden oluşan orkestranın hazırlamış olduğu konser büyük bir ilgiyle izlenmiştir.

Başkanımız konuşmasında; 1951 yılından beri eğitim ve kültür alanında büyüklerimiz tarafından çok büyük zorluklar ile başa çıkılarak, gelenek, göreneklerimiz ve milli şuurumuzun yaşatılması için verilen mücadelenin çok değerli olduğunu, günümüzde gençlerimiz tarafından halen yaşatılmaya çalışılmasının ve dilimiz, kimliğimiz uğrunda verilen olağanüstü çabanın takdire şayan olduğunu belirtmiş, organizasyonda emeği geçen herkesi can-ı gönülden kutladığını ifade etmişlerdir.

Başkanımız, #23Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı’nı ve yaklaşan Ramazan Bayramını da kutlayarak, bayram havasında daha nice kutlamalarında buluşma temennilerinde bulunmuştur.

#23NisanKTMB