Ana sayfa 2014 “Biz’de Buradayız” ekibi Kosova Türkleri Milli Bayramına Şarkı Seslendirdi

“Biz’de Buradayız” ekibi Kosova Türkleri Milli Bayramına Şarkı Seslendirdi

758
0
PAYLAŞ
Biz'de Buradayız

23 Nisan kutlamaları çerçevesinde Kosova Genç Birlik Derneği aracılığıyla Yurtdışı Türkler ve Akraba Toplulukları Başkanlığı desteği ile genç sanatçı Berkan Traka “Biz de Buradayız 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı” müzik klipini çekti. 23 Nisan Kosova Türkleri kutlamalarına özel bir şarkı yazmaktan başlayan bu fikir, Kosova’nın tüm yerleşim yerlerinde 30 sanatçının seslendirmesiyle gün yüzünü gördü.

Şarkıya sözleri yazan Berkan Traka, müziğin İstref Krasniqiye ait olduğunu belirtirken 30 sanatçıyla çekimlerin aylarca sürdüğünü belirtiyor.

Berkan Traka Röportajında yaptığı açıklamada diğerleri arasında şunu dedi:
“ Amacımız, Kosova Türklerinin Milli Bayramı şarkısını yapmaktı. Aynı zamanda Kosova’nın çeşitli yerleşim yerlerinde tarihi ve doğal güzellikleri önünde çekimleri yaparak Kosova’nın tanıtımını yaparken deneyimli sanatçılarla genç sanatçıları bir projede buluşturmaktı. Klipimizde birçok sesi güzel olan genç ilk kez kendini geniş kamuoyuna duyurma fırsatı da buldu. “

Belgesel veya farklı çalışmalara kıyasen müzik klipiyle daha geniş kitleye ulaşmayı hedeflediklerini belirten Traka, bu tür çalışmalara geniş bir ekip gerektiği için finansmanını sağlamanın güç olduğuna dikkati çekerken destek bulunduğu takdirde bu tür çalışmalara devam edeceklerini vurguladı. 

“Biz de Buradayız” klipini şu linkten izleyebilirsiniz: http://youtu.be/gArck7kw8ok