Türkiye Dışişleri Bakanı Yardımcısı Kıran KDTP’yi Ziyaret Etti

  608
  0

  “23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı” kutlamaları kapsamında, Kosova’ya resmi bir ziyaret gerçekleştiren T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı sn. Yavuz Selim Kıran, bugün Parti merkez binamızda Bakanımız ve Genel Başkanımız Fikrim Damka ile bir araya geldi.

  Milletvekilimiz Enis KERVAN ve Genel Sekreterimiz Varol Bektes ve Prizrenliler Derneği Başkanı sn. Gülen Aksu Türker ‘in de hazır bulunduğu görüşme, oldukça samimi bir ortamda gerçekleştirildi.

  Kosova’daki Türklerin temsiliyeti, ülke içinde oynadığı aktif rol, Türkiye-Kosova ilişkileri görüşmede öne çıkan başlıklar olurken, İki ülke arasındaki işbirliğinin daha ileri bi seviyeye taşınmasının önemine vurgu yapıldı.

  Görüşmede konuşan Genel Başkanımız Damka: “İlk olarak ülkemize, Partimize, milli bayram kutlamalarımıza hoş geldiniz. Sizleri yanımızda görmekten dolayı oldukça mutluyuz. Bugün, paylaştığımız bu coşku ve gurur aslında bizlerin Kosova’da ne denli derin bir tarihe sahip olduğunun ispatı. Burada yaşayan biz Türkler, mirasçısı olduğumuz bu tarihi en iyi şekilde yaşatmaya, en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyoruz. Yıllardır toplumumuzu yüksek temsiliyet iradesiyle, istikrarlı bir şekilde ait olduğu konuma çıkarmaya çalıştık. Şüphesiz Türkiye ile ilişkilerde aktif roller üstlenerek, iki ülke arasındaki bağların geliştirilmesine katkı sunduk. Bu vesileyle bu özel günün bizler için atfettiği bu derin hissiyatı bizlerle paylaştığınız için teşekkür eder, Milli Bayramımızın tüm halkımıza kutlu olmasını diliyorum” dedi.

  Görüşmede, Kosova’da olmaktan dolayı büyük kıvanç duyduklarını ifade eden Dışişleri Bakan Yardımcısı sn. Kıran: “Bu binada sizlerle bir araya gelmek bizim için çok kıymetli. KDTP, Kosova siyasetinde ayrı bir öneme sahip olmasının yanı sıra bizler için de ayrı bir anlam ve önem ifade ediyor. Özellikle Genel Başkan Damka’nın liderliğini takdir ettiğimizi ifade etmek isterim. Unutmayalım ki Balkan siyaseti adına sizlerin güçlenmesi bizlerede güç veriyor. Farklılıklarımızı kazanç haline getirmemiz çok önemli. Hassas ve sorumlu bir süreç yürüttüğünüzün farkındayız. Bizlerde elimizden geldiğince sizlere destek olmaya çalışıyoruz. Özellikle mavi kart hakkında ciddi mesafe katedildiğini ifade etmek isterim. Umarım en kısa sürede bunuda gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

  Görüşme karşılıklı plaket takdimi ve çekilen toplu fotoğrafın ardından son buldu.

  #23NisanKosovaTürkleriMilliBayramı