Ana Sayfa 2022 Türk Dernekler Birliği Ramazan Özel Tasavvuf Konserine

Türk Dernekler Birliği Ramazan Özel Tasavvuf Konserine

710
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları kapsamında, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka , Milletvekillerimiz Enis Kervan ve Fidan Brina Jilta, Kosova Türk Temsil Heyet Başkanlığı tarafından desteklenen ve Kosova Türk Dernekler Birliği himayesinde gerçekleşen, Doğru Yol TKSD Haci Başkim Tasavvuf kolu Ramazan Özel konserine katılım sağladı.

Başkanımız konuşmalarında; “23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları çerçevesinde devam eden etkinliklerimiz, bura topraklardaki varlığımızın, dilimizin, kimliğimizin, benliğimizin ve sesimizin ne kadar gür ve diri olduğunun göstergesi. Bizler milli şuurumuzu ve tarih bilincimizi her daim canlı tutma mecburiyetindeyiz.

Bu gece sahnede Doğru Yol TKSD Haci Başkim Tasavvuf kolu orkestresinde yer alan üstad sanatçılarımız ve genç nesil yeteneklerimizin birbirine harmanlanmış bir şekilde olması, sönmeyen meşale gibi mücadele ruhumuzun her zaman canlı tutulduğunun ve nesillerden nesillere aktarıldığının bir örneğini teşkil etmektedir.

Emek veren herkesi yürekten tebrik ediyor, hepimizin 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. ” ifadelerine yer verdi.
#23NisanKTMB