Ana Sayfa 2014 T.C. Başbakan Yardımcısı İşler Prizren’de Esnaf Derneğinin Fuarını Gezdi

T.C. Başbakan Yardımcısı İşler Prizren’de Esnaf Derneğinin Fuarını Gezdi

955
0

T.C Başbakan Yardımcısı Emrulllah İşler, açılışlara katılıdğı Prizren’de, “Esnaf” Zanatçı ve İşadamları Derneğinin kuruluşunun 20’inci yıldönümü vesilesiyle şehir merkezinde kurulan yerli ürünler fuarını gezdi.

Kosova’nın en etkili derneklerinden biri olan Esnaf İşdamları Derneği başkanı Edis Çabrat, Başbakan Yardımcısı İşler ve beraberindeki heyete, dernek tarafından organize edilen fuar hakkında bilgi verdi.

İşler burada yaptığı konuşmada, “ben sizin birlik beraberliğinizin daim olmasını cenabi hak’tan niyaz ediyorum. Burada birlik ve beraberliğiniz sağlandı zaman, her zaman güçlü olursunuz. Eğer tek ses olabilirseniz, her zaman güçlü olursunuz ve bu beraberliğn semeresini her platformda alırsınız.

Burada Türk nüfüsünün sayısının çok az olduğunu bildiklerini kaydeden İşler, bu nedenle de arada ayrılık gayrilğin olmaması gerektiğine işarte tti.

İşler, “ürekleriniz toplu atması lazyım. Bunu sdağladığınız zaman inşallah gelecek günler heğ sizinm olcaktır. Bizler Türkiye Cumhuriyeti olarak sizlerin yanınızdayız.Aco gününüzde , tatlı gününüzde, her zaman yanınızda olduk. Bundan sonra da yanınızda olmaya gayret edeceğiz. Ama en önemlisi buradadaki ecdad yadigarı, ata yadigarı kültürel mirasımızın eserlerini teker teker canlandııyoruz, bunları restore ediyoruz, çevre düzenlemesi yapıyoruz.Ve bu eserlerin ilelebet burada yaşaması için varlığını sürdürebilmesi için elemizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu eserler burada var olduğuı müddetçe , ayakta dimdik durduğu müdetçe sizlerin de başı burada dimdik dimdik olacak ve hiç bir zaman başınız öne eğilmeyecek” ifadesini kullandı.

İşler konuşmasını, “canla başla çalışacağız ve inşallah 21’inci yüzyılı biz kazanacağız” dedi.

Fuar stantlarını tek tek gezen T.C Başbakan Yardımcısı İşler, üreticilerle yakından ilgelendi. Fuarda Prizren’de üretilen gıdadan ve el işlerine kadar farklı ürünler sergileniyor.