Ana Sayfa 2013 Sultan Murat Kışlası’nda Milli Bayram Kutlaması

Sultan Murat Kışlası’nda Milli Bayram Kutlaması

1224
0

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve Kosova Türkleri Milli Bayramı vesilesiyle bugün Türk Temsil Heyeti’nin konuşlandığı Sultan Murat Kışlası’nda resepsiyon verildi.

Hazır bulunanları selamlayan Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanı Kurmay Albay Eker, Kosova Türklerine Milli Bayramlarını kutladı.

Geniş katılımın gözlendiği resepsiyonun devamında Turkay – Türk Armoni Yıldızları Orkestrası konseri verildi.

2007 yılında Bandoların sesini halka ulaştırmak için kurulan Hafif Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Türk Armoni Yıldızları, caz şarkılarından pop şarkılar ve türkülere kadar geniş bir repertuarla açık hava konseri hazır bulunanları adeta büyüledi. Özel olarak seçilen bandocu askerlerin oluşturduğu orkestra, Türkiye ve Türkiye dışında 200’ün üzerinde konser vermiş. Dün akşam ise Prizren Kültür Evi’nde verdiği konser Kosova’da ilk konserini oluşturdu. Dün akşamki konserde olduğu gibi bugün de Turkay Orkestrası, Prizren Türkülerinden örnekler de icra ederek büyük beğeni kazandı.

Respsiyona Kosova Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, T.C. Priştine Büyükelçisi Songül Ozan, Prizren Belediye Başkanı Ramadan Muja, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç, milletvekilleri, belediye başkan yardımcıları, Kosova Güvenlik Gücü ve KFOR yetkilileri ve çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi katıldı.

Turkay orkestrası coşkusu halayla son buldu.