Ana Sayfa 2017 Kosovalı Türk Öğrenciler Meclisi Şenlendirdi

Kosovalı Türk Öğrenciler Meclisi Şenlendirdi

1058
0

Kosova’nın dört bir yanından gelen Kosovalı Türk öğrenciler, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı vesilesiyle Kosova Meclisi’ni ziyaret etti.

Kosova’da Türkçe eğitimin yapıldığı 5 ayrı belediyeden gelen Türk öğrenciler, Kosova Meclisi’ni şenlendirdi. Öğretmenlerinin eşliğindeki öğrenciler Kosova Meclisi lobisinde Kosova ve Türk bayraklarını dalgalandırarak, renkli görüntülere sahne oldu.

Öğretmenler ve öğrenciler Meclis ziyareti vesilesiyle oldukça heyecanlıydılar.

Türk öğrenciler daha sonra Kosova Meclisi genel kurul salonuna geçerek Bakanlar ile milletvekillerinin koltuklarına oturdu.

Meclis kürsüsünden öğrencilere seslenen Kosova Demokratik Türk Partisi (KDTP) Genel Başkanı ve Kosova Kamu Yönetimi Başkanı Mahir Yağcılar, toplum olarak birlik ve beraberlik içinde daha fazla çalışarak daha güçlü olacaklarını belirterek, “ aielimize daha fazla yardımcı olacağız, devletimize daha büyük katkılar sağlayacağız ve geleceğimiz daha parlak olacak” dedi. Yağcılar, Bakan olarak, milletvekili olarak yaptıkları çalışmaların halka yansıması için gayret gösrterdiklerini söyledi.

Kürsüden öğrencilere seslenen milltevekili Müferra Şinik, parlamentoda hep birlikte olmanın mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, burada güzel işler yapıldığını, geleceğe dair yasaların çıkarıldığını belirtti. Mecliste de kavga yapıldığını, ancak bu kavgaların sözlü sataşma şekilde yapıldığını hatırlatan Şinik, bugün milletvekilleri koltuklarını öğrencilere devrettiklerini kaydetti.

Milletvekili Fikrim Damka da kürseden öğrencilere seslenerek, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli bayramının ilan edilmesi kararının bu mecliste alındığını hatırlatarak,” Sizin gibi parlak gençlerle Kosovadaki Tüğrk toplumun geleceği var olmaya devam edecektir “ dedi. Damka öğrencileri yetiştiren fedakar öğretmenlere de teşekkür etti.

Öğrenciler Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar, milletvekilleri Müferra Şinik ile Fikrim Damka’ya da meclisin çalışmaları ile ilgi soru sormayı ihmael etmedi.

Meclis ziyaretinin sonunda hatıra fotoğraflı çekildi. /kosovaport/