Ana Sayfa 2018 “Gerçek” Derneğinin Muhteşem 23 Nisan Konseri

“Gerçek” Derneğinin Muhteşem 23 Nisan Konseri

1020
0

23 Nisan Kosova Türklerinin Milli Bayramı vesilesiyle devam eden etkinlikler kapsamında akşam Priştine’nin Gerçek” KSSD zengin içerikli ve izlemeye değer bir konser sundu. Seyirciler tarafından büyük beğeniyle izlenen konserde müzik ve sanatın her dalından muhteşem program sunuldu.

Ulusal Tiyatro salonunda sunulan konserde 23 Nisan Kosova Türklerinin Milli Bayramı Tertipleme Kurulu Başkanı, KDTP Genel Başkanı ve Kamu Yönetimi Bakanı Mahir Yağcılar ile Prizren’in “Doğru Yol” ve Mitroviça’nın “Birlik” dernekleri başkanları hazır bulundu.

Program başında konuşma yapan Mahir Yağcılar, Türk toplumu ve siyasetçilerimiz, sivil toplum ve halkımızın da katkısının olduğu Kosova Cumhuriyeti bağımsızlığının 10’cu yılını yaşamakla birlikte Kosova Türk toplumunun da Milli Bayramını tam 10 yıldır değişik ve zengin içerikli etkinliklerle kaydetmekte olduğumuzu söyledi.

Bakan Yağcılar, “23 Nisanı kutlamakla beraber bir nevi Kosova Türk toplumunun sesini dünyaya duyurmaya çalışıyoruz. Biz kimiz, bugüne kadar büyüklerimiz neler yaptı, bizler bugün ne yapıyoruz ve gelecekte sizlere genç nesillere meşaleyi nasıl aktarabiliriz diye çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

“10’cu yıl kutlamalarındayız, on yıl bu tarz etkinlikleri boş bırakmamaya çalıştık” sözleriyle konuşmasına başlayan “Gerçek” KSSD Başkanı Yıldıray Bayram, davetli olmalarına rağmen katılmayan milletvekillerini de aralarında görmeyi arzu ettiklerini söyledi.

Konser, “Nil Project” müzik grubunun Caz tarzında icra ettiği parçalarla başladı, ardından Mitroviça’nın “Birlik” Derneği Folklor Ekibi sahne aldı. Hazırladıkları oyunları en iyi bir şekilde sunan bu dernek üyeleri seyirciler tarafından alkış aldı.

Konserin devamında Sevim Baki Bırveniku’nun yönetimindeki Kadınlar Korosu birbirinden güzel şarkılarla seyircileri mest ederken, “Gerçek” Derneğinin kızlar folklor ekibi de iki oyunu en iyi bir şekilde sergiledi. Program Alaturka Orkestrasının seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla sona erdi.