Ana Sayfa 2019 “Doğru Yol” TKS Derneği’nin “23 Nisan Konseri”

“Doğru Yol” TKS Derneği’nin “23 Nisan Konseri”

1199
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı etkinlikleri, bu akşam Prizren “Xhemajli Berisha” Kültür Evi’nde, “Doğru Yol” TKS Derneği’nin sunduğu “23 Nisan Konseri” ile devam etti.

7’den 70’e Prizrenli sanat severlerin yoğun ilgi gösterdiği konserde “Doğru Yol” TKS Derneği ses sanatçıları ve kadın korosu, seyircilerine güzel bir akşam yaşattı.

Kosova milli marşı ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan, “Doğru Yol” TKS Derneği’nin sunduğu 23 Nisan Konseri’nde, “23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı” Tertipleme Kurulu Başkanı ve Kamu Bakanı sayın Mahir Yağcılar’ın açılış konuşmasında, ‘Folklor ve müzik kültürümüzün önemli unsurlarından biridir. Sanatını yaşatan topluluklar var olmaya devam edebilirler. 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı dolayısıyla toplandığımız bu akşamda, herkesin bayramını kutluyorum. Bugün kutladığımız bayram, bizlerin buradaki varlığımızın, birliğimizin ve dirliğimizin işaretidir’ dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi sayın Çağrı Sakar’ın yaptığı konuşmalarında, göreve bulunduğu sürede ilk defa Kosova Türkleri Milli Bayramını kutlamaktan duyduğu sevinci ve heyecanını dile getiridi.

Doğru Yol TKS Derneği başkanı sayın Başkim Çabrat’ta Dernek adına konuşmasını yaptıktan sonra, katılan tüm seyircilerin Kosova Türkleri Milli Bayramını kutladı.

Milli Bayram etkinlikleri önümüzdeki günlerde de devam edecektir.