Ana Sayfa 2019 Başbakandan Türk toplumu temsilcileri ile resepsiyonda bir araya geldi

Başbakandan Türk toplumu temsilcileri ile resepsiyonda bir araya geldi

1242
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı etkinliklerinde bu gün Kosova Cumhuriyeti Başbakanı sayın Ramush Haradinaj, Kosova Türk toplumu temsilcileri ile Türkiye Cumhuriyeti kurumları temsilcileri ile Başbakanlık binasında düzenlenen resepsiyonda bir araya geldi.

Başbakan Haradinaj konuşmalarında: “Hem Kosova Türkleri hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti için önemli olan bu günde burada sizlerle bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. Bir araya geldiğimiz bu günde aramızda bulunan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı sayın Faruk Kaymakçı’ya ve Türkiye Cumhuriyeti Priştine Büyükelçisi sayın Çağrı Sakar’a teşekkürlerimi sunuyorum.

Kosova Türkleri, Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile çok güçlü bir köprü rolü oynamaktadırlar. Bu vesileyle de Kosova Cumhuriyeti ile Türkiye Cumhuriyeti arasında çok iyi bir işbirliği bulunmaktadır…Tekrardan sizlerle buradan bir arada bulunmaktan dolayı onur duyduğumu ifade etmek istiyorum.” dedi.

Başbakan Haradinaj’ın ardından konuşmalarını yapmak üzere söz alan Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakçı: ”Günaydın! Sayın Başbakan, sayın meclis başkanvekili, sayın bakan, sayın milletvekili, Kosova Türk toplumunun değerli temsilcileri… Kosova Türkleri Milli Bayramının gönülden kutluyorum… Davetlerinizden dolayı müteşekkirim; burada bulunmaktan dolayı çok mutluyuz. Bizler kendimizi bu büyük ailenin birer ferdi olarak görüyoruz. Davetlerinizden dolayı tekrar teşekkür ediyorum; en içten duygularımla sizleri selamlıyorum.” dedi.
Tertipleme Kurulu Başkanı ve Kamu Bakanı Mahir Yağcılar: “Başbakanımız sayın Haradinaj, Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanlığı çalışanları, sayın milletvekilleri, belediye başkanı, sayın bakan Demiri ve Türk toplumunun değerli temsilcileri; hepinizin 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramını kutluyorum. Bugün toplumumuz adına ve Türkiye Cumhuriyeti ile olan ilişkilerimizi adına da önemli bir gündür. Bu özel günde burada bulunan herkese teşekkür ediyorum…” dedi.

Meclis başkan vekili ve milletvekili Müferra Şinik: “Başbakanımız sayın Haradinaj, değerli bakanlarımız, milletvekillerimiz, sayın büyükelçi, değerli misafirlerimiz; bu önemli günde burada bulunanları saygıyla selamlıyorum. Hepimizin Milli bayramını kutluyorum.” dedi. Konuşmalarında Şinik, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı’nın milli bayram olarak kutlanması süreci ve meclis çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde bulundu. “Buraya bizleri ziyarete gelmiş olan misafirlerimize saygılarımı sunarken, hepimizin 23 Nisan Kosova Türkleri Bayramını kutluyorum.” dedi.