Ana Sayfa 2016 “23 Nisan” kutlamaları görkemli başladı

“23 Nisan” kutlamaları görkemli başladı

1108
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı bugün Mitroviça’da çocuklara adanan “23 Nisan için uçurtma uçuruyoruz” erkinliğiyle başladı. Tertipleme Kurulu Başkanı Mahir Yağcılar yaptığı açılış konuşmasında, milli bayramın önemine vurgu yaparken, “Kosova’da Türk Topluluğunun varlığının açık bir kanıtı niteliğini taşıyan Milli Bayramın açılışına buradan başlamanın gururunu yaşıyoruz. Sekiz yıl önce 23 Nisanda kutlayarak başlattığımız milli günümüzü zaman içinde bir haftaya genişletmiş ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı her yerde kutlanılması için gerekli özveriyi veriyoruz. Bu çerçevede de bugün Mitroviça’da sizlerle bir araya gelmekten duyduğum memnuniyeti paylaşmak istiyorum. Bu faaliyetin gerçekleşmesinde destek veren Türk Temsil Heyet Başkanlığına teşekkür etmek istiyorum” şeklinde konuştu.

Etkinliğe Tertipleme Kurulu Başkanı Mahir Yağcılar’ın yanı sıra tertipleme kurulu üyeleri Müfera Şinik, Sencar Karamuço, Mitroviça Belediye Başkan Yardımcısı Erol Zekeriya, Türk Temsil Heyeti yetkilileri yanı sıra Mitroviçalı öğretmen ve öğrenciler yoğun katılım göstermiştir.

Uçurtma uçurmanın yanı sıra çocuklara yönelik oyunlar da oynatılarak çocukların güzel zaman geçirilmesi için fırsat verilmiştir.

“23 Nisan” kutlamaları görkemli başladı