Ana Sayfa 2017 “Kosova Türk Toplumunun Yarınları” Paneli

“Kosova Türk Toplumunun Yarınları” Paneli

1010
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları kapsamında “Kosova Türk Toplumunun Yarınları “ başlıklı panelimiz T.C. Dışişleri Bakan Yardımcısı Ahmet Yıldız`ın katılımıyla gerçekleşmiştir.

Tertipleme Kurulu Başkanımız ve Kamu Yönetimi Bakanımız Mahir Yağcılar konuşmasında toplumumuzun tarihsel süreçteki mücadelelerini, beklentilerini, karşılaştığımız zorlukları masaya yatırarak eğitim, sağlık, kültür, sanat ve siyaset gibi alanlarda yaşanan gelişmeleri ele alarak Türk toplumunun yarınlarının hangi alanlarda yoğunlaşacağını tartışmaya açmıştır.

Katılımcıların yoğun ilgi gösterdiği panelde Kosova`daki Türk varlığı, asimilasyon hareketleri, çifte vatandaşlık ve Türkiye’de eğitim olanakları ve sağlık ağırlıklı konularda dinleyiciler Bakanlara sorular yönelterek,fikir alışverişinde bulundular.

Tecrübe ve deneyimlerini dinleyicilere aktaran Sayın Bakan yardımcısı Ahmet Yıldız, soydaşlarımızın anayasa ile güvence altına alınan haklarını en iyi şekilde kullanacaklarını ve Türkiye Cumhuriyetinin var olan sorunların çözüme kavuşturulması için vermiş olduğu desteğin artarak devam edeceğini ifade etti.