Ana Sayfa 2017 “Osman Aga” Stand-Up Programı ve Kosova’nın Sesi Kadınlar Korosu Konseri

“Osman Aga” Stand-Up Programı ve Kosova’nın Sesi Kadınlar Korosu Konseri

1097
0

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı kutlamaları kapsamında, dün akşam Başkent Priştine’de Osman Aga Stand Up Gösterisi ve Sevim Baki Yönetimindeki Kosova’nın Sesi Kadın Korosu’nun yer aldığı konser izleyicisi ile buluştu.

Priştine Ulusal Tiyatrosunu dolduran değerli misafirleri KDTP Priştine Şubesi Başkanı Cüneyd Ustaibo, “Kosova’da Türk toplumu olmanın kıymetini biliyor; kimliğimizi, dilimizi, kültürümüzü, sanatımızı, eğitimimizi korumya ve geleceğe taşımaya yönelik kararlı çalışmalar yürütmekteyiz. Bundan sonra düzenleyeceğimiz faaliyetlerde bu sürekliliğin korunması ve Kosova Türk toplumunun daima bir bütün içerisinde ortak hareket etmesi en temel gayemiz olarak kalmaya devam edecektir. Bu uğurda Kosova Türk toplumunun haklarını korumaya devam edeceğimizden emin olduğum kadar, genç nesillerimizin toplumumuza ışık saçmaya devam edeceğinden de eminim” sözleri ile selamladı.

Misafirleri kahkahalara boğan ve Priştine şivesi ile anılarını anlatan Osman Gaş, kendisine ve esprilerine duyulan özlemi bir nebze de olsa dindirmeyi başardı. Stand Up gösterisinden sonra sahnede yerini alan Kosova’nın Sesi Kadınlar Korosu seslendirdikleri sanat müziği şarkılarıyla geceye renk kattı.

Priştine’de düzenlenen etkinliğe milletvekillerimiz Müfera Şinik ve Fikrim Damka, Sağlık Bakanı Yardımcısı Kadir Hüseyin, Mitroviça Belediye Başkan Yardımcısı Erol Zekeriya, KDTP Prizren Şube Başkanı Sencar Karamuço ve üst düzeyde davetli katıldı.