Ana Sayfa 2021 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Kapsamında Başbakan Albin Kurti Ziyaret Edildi

23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı Kapsamında Başbakan Albin Kurti Ziyaret Edildi

907
0

Kosova Cumhuriyeti Başbakanı Albin Kurti, 23 Nisan Kosova Türkleri Milli Bayramı çerçevesinde gerçekleşen ziyaretler kapsamında, Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız Fikrim Damka ile beraberindeki heyeti makamında ağırladı.

Oldukça verimli geçen bu buluşmada, Türk Toplumu’nun bu topraklardaki varlığının, ülkesine bağlılığının, bağımsızlık süreci ve sonrasında ülke istikrarı için yapıcı bir tutumdan asla taviz vermediğinin altı çizildi. Kosova’da 23 Nisan’ın, Kosova Türkleri Milli Bayramı olarak kutlanmasından dolayı oldukça mutlu olduklarını ifade eden Genel Başkanımız: ‘Bu özel günün hem Kosova Türkleri’nin varlığını ve saygınlığını ifade etmesi açısından, hem de ülkemizin demokrasi, temsiliyet ve azınlık toplumlarına duyduğu saygının bir göstergesi” olduğunu ifade etti. Başbakan Kurti’de ise sözlerinde “Türk Toplumu adına sizleri burada ağırlamaktan dolayı çok mutluyum. Ülkemizin geleceği için birlikte hareket etmemiz çok önemli, önümüzdeki süreçte yakaladığımız bu uyum ve iş birliğini bir üst aşamaya taşımak durumundayız. Sizlerin vesilesiyle Kosova’da yaşayan Türklerin bu özel gününü bir kez daha tebrik etmek istiyorum” dedi.
Görüşmenin sonunda Genel Başkanımız ve Bölgesel Kalkınma Bakanımız, Başbakan Albin Kurti’ye, Türk kültürünü yansıtan el işi bir tablo hediye etti.